WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Aktualności

3 minuty na scenie – półfinał 6. edycji konkursu dla naukowców FameLab Poland

3 minuty to mało? Pomyślcie ile za nimi stoi godzin, dni, lat spędzonych w laboratorium, nad książkami, w terenie, na konferencjach. Naukowcy, którzy doszli do tego etapu w konkursie FameLab w 3 minutach muszą zmieścić cały ogrom swojego doświadczenia. I jeszcze zyskać przychylność jury i publiczności.

Szósta edycja konkursu FameLab Poland odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik 25 lutego 2017 roku. Weźmie w niej udział 25 naukowców, którzy przeszli pomyślnie etap preselekcji. Są wśród nich biolodzy, fizycy, matematycy (nareszcie!) oraz wielu badaczy, którzy płynnie łączą różne dziedziny badań, np. prawo i IT. Dzięki nim jak co roku mamy szansę poznać, jak żywą sprawą jest nauka. Niektóre obszary badań już wprowadzają klimat interdyscyplinarności: immunoonkologia, bioindykacja, metabolomika.

FameLab Poland to polska edycja międzynarodowego konkursu dla naukowców na licencji Cheltenham Science Festival. W Polsce organizują go wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. FameLab przygotował już 50 polskich badaczy do sprawnego posługiwania się językiem.

Jasność przekazu, clarity, jest jedną z trzech kategorii oceniania uczestników konkursu. Jest też cnotą, którą naukowcy doskonalą w trakcie warsztatów przygotowujących do wystąpienia – a po ich przejściu staje się ich specjalnością, znakiem firmowym. W trakcie procesu konkursowego uczestnicy oceniani są też w dwóch innych kategoriach: content (zawartość merytoryczna) i charisma (łatwość nawiązania relacji z publicznością). O ile jednak odpowiedzialności za „content” nikt z naukowców zdjąć nie może, a charyzma jest w dużej mierze kwestią osobowości, o tyle „clarity” można szlifować i poprawiać bez końca. A każdy błąd traktować jako nauczkę i okazję do doskonalenia.

Jurorami 6. edycji konkursu będą: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Magdalena Fikus, dr hab. Piotr Sułkowski, Irena Cieślińska.

Spotkanie poprowadzi Jan Wróbel.

 

Patronat honorowy: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pan Jarosław Gowin.

Partner: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu:

25 lutego 2017, 13.00-19.30

Centrum Nauki Kopernik, środkowe wejście do budynku, schodami na górę.

Wstęp wolny, można wchodzić w dowolnym momencie.

Kolejność wystąpień zostanie podana na Facebooku po 11.30 w dniu wydarzenia.

 

www.famelab.org.pl / www.facebook.com/FameLabPoland/

 

 
POWRÓT
Data dodania: 20.02.2017