WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Aktualności

Tshiamo Legoale z Afryki Południowej wygrywa międzynarodowy finał FameLab 2017

Tshiamo Legoale bada wydobywanie złota z ziemi za pomocą pszenicy. Niezwykły temat badań i energetyczna, rytmiczna prezentacja na finale FameLabu w UK przyniosły jej nie tylko pierwsze miejsce w konkursie, ale też nagrodę publiczności.

27-letnia geolog dzieliła scenę z ośmiorgiem innych finalistów z odległych miejsc na świecie. FameLab udowadnia jak co roku, że te odległości są jedynie geograficzne - naukowców z Irlandii, Hongkongu, Indii, Mauritiusa, Czech więcej łączy niż dzieli. Łączy ich pasja do nauki i do mówienia o niej, i to, co obserwujemy też w Polsce w każdej naszej lokalnej edycji - łączy ich pozytywna nadaktywność.

Międzynarodowy finał konkursu dla wygadanych naukowców odbywa się co roku podczas niezwykłego festiwalu nauki w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Podczas tygodnia pełnego spotkań z nauką w najlepszym wydaniu widzowie mogą cieszyć się z wykładów i prezentacji wytrawnych mówców naukowych, ale też podziwiać przemianę wśród początkujących prezenterów, właśnie dzięki FameLabowi.

Bo FameLab to proces ciągłego doskonalenia się. Podziwialiśmy to, obserwując tegoroczne półfinały i finał. Podziwialiśmy charyzmatyczne osoby, które pod wpływem stresu traciły głos na scenie, po to by po chwili zebrać się w garść; podziwialiśmy naukowców, którzy nie wierząc w swoje szanse na przejście dalej w konkursie, przygotowywali własną finałową prezentację w ciągu jednej zaledwie nocy - by potem wygrać;)

Reprezentujący Polskę Tomasz Sulej dzielnie nas prezentował na półfinale, nietety nie doszedł do finału. Gratulujemy mu hartu ducha!

Możecie obejrzeć cały finał tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=TJlb7r6XqYE&t=282s

 

 

 
POWRÓT
Data dodania: 12.06.2017