WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Aktualności

Zapraszamy na półfinał FameLabu 2018

24 lutego odbędzie się siódmy półfinał konkursu FameLab. Dla publiczności w każdym wieku oznacza to intensywne i niezwykle inspirujące spotkania z naukowcami. Dla 25 naukowców – zmierzenie się ze stresem występu scenicznego. Na całe wydarzenie – wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Przed nami wystąpienia naukowe z bardzo różnych dziedzin. Naukowcy będą próbowali w przystępny i atrakcyjny sposób opowiedzieć o swoich pasjach: od neurobiologii po elektronikę. Każdy z nich ma na to – jak co roku – jedynie 3 minuty.

 

W tym roku dowiemy się między innymi: jakie bogactwo kryją torfowiska, dlaczego logopeda jest ważny, jak oszukać genetyczne przeznaczenie, na czym polega magnetyzm i co robi statystyka przed sądem. Ponadto naukowcy opowiedzą o drukowaniu związków emitujących światło, o egzoszkieletach, o depresji jesiennych liści, o katarze przeszkadzającym smakoszom oraz udzielą pomocy w sprawach sercowych.

 

Do półfinału konkursu FameLab zakwalifikowało się 25 naukowców. Oto ich nazwiska:

 

Marta Brocka, Alina Brzęczek-Szafran, Ewa Dyk, Ruth Dudek-Wicher, Mikołaj Fedorowicz, Malwina Gabryel, Dariusz Izak, Paulina Jędrak, Katarzyna Kajukało, Sara Kasprzyk, Beata Kawczyńska, Marcin Kordas, Małgorzata Krystek, Zuzanna Łukasik, Grzegorz Piecuch, Łukasz Przepiórka, Paulina Rowińska, Anna Sibilska-Mroziewicz, Marta Siepsiak, Jarosław Sowizdraniuk, Elżbieta Surdek, Cezary Krzysztof Urbanowski, Halina Waś, Katarzyna Wertheim-Tysarowska, Emilia Witkowska Nery

 

Półfinał odbędzie się w salach konferencyjnych Centrum Nauki Kopernik (1 piętro, wejście środkowe do budynku). Zapraszamy 24 lutego 2018, w godzinach 13.00 – 19.00 ) - przerwa pomiędzy wystąpieniami planowana jest na 15.00 – 15.30. WSTĘP WOLNY. Można wchodzić na salę przez cały czas.

 

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła.

 

Nagrody w 7. edycji FameLabu: Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 25 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca – 12 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca – 6 tysięcy złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

 

 

 

 

 

 

 
POWRÓT
Data dodania: 19.02.2018