WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Aktualności

Półfinał 8. edycji FameLabu już 2 marca!

Przed nami wystąpienia naukowe z bardzo różnych dziedzin: od genetyki po nowoczesne technologie. Naukowcy będą próbowali w przystępny i atrakcyjny sposób opowiedzieć o swoich pasjach. Każdy z nich ma na to – jak co roku – jedynie 3 minuty.

W trakcie tej edycji dowiemy się między innymi o sztuce zapisanej w DNA, nadjeżdżającej rewolucji w transporcie i zielonym ślepowidzeniu. Ponadto naukowcy opowiedzą o małżeństwie stali z betonem, seksie roztoczy czy psich nosach w kryminalistyce. Podpowiedzą również jak czytać drzewa.

Do półfinału konkursu FameLab zakwalifikowało się 20 naukowców. Oto ich nazwiska:
Michał Boniecki, Martyna Dziakowicz, Ramona Figat, Paweł Gora, Katarzyna Jedlińska, Paweł Jedynak, Beata Kawczyńska, Wojciech Kędziora, Monika Kornacka, Natalia Leciejewska, Paweł Markiewicz, Agata Mlonka-Mędrala, Anna Mosiołek, Natalia Paszek, Ewelina Sielska-Badurek, Joachim Sobczuk, Joanna Stojer-Polańska, Cezary Krzysztof Urbanowski, Halina Waś, Katarzyna Wertheim-Tysarowska.

Półfinał odbędzie się w salach konferencyjnych Centrum Nauki Kopernik (1 piętro, wejście środkowe do budynku). Wystąpienia półfinalistów odbędą się w godzinach 13.00 – 16.30, natomiast o 17.30 jury ogłosi dziesiątkę finalistów. Przerwa pomiędzy wystąpieniami planowana jest na 14.30–15.00. Można wchodzić na salę przez cały czas. WSTĘP WOLNY.

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła.

Nagrody w 8. edycji FameLabu
Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 13 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca – 7 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca – 3 tysiące złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA o wartości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Partnerzy i patroni 8. edycji FameLabu
Konkurs został objęty patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Partnerami konkursu są: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Kościuszkowska i Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

 
POWRÓT
Data dodania: 26.02.2019