WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Aktualności

Półfinał 9. edycji FameLab Poland już w sobotę, 7 marca!

Przed nami wystąpienia naukowe z wielu dziedzin: od architektury i genetyki po nowoczesne technologie. Zadaniem uczestników jest opowiedzieć w przystępny i atrakcyjny sposób o swoich naukowych pasjach. Każdy z nich ma na to – jak co roku – jedynie 3 minuty.

W trakcie tej edycji dowiemy się między innymi o domach z papieru, radowym szaleństwie i nanomateriale przyszłości. Odbędziemy także podróż w głąb materii i odkryjemy w sobie gwiezdny pył. Ponadto naukowcy odkryją przed nami tajemnicę inżynierii materiałowej, wprowadzą buraki na salony, opowiedzą o 50 twarzach białek i 365 dniach z życia grzyba.

Do półfinału konkursu FameLab zakwalifikowało się 20 naukowców. Oto ich nazwiska:

Alexandra Dobosz, Zuzanna Podgórska, Marcelina Jureczko, Monika Tarasek, Marta Bryk, Ewelina Zawieja, Joanna Szymańska, Natalia Leciejewska, Ewelina Nowak, Renata Ferduła, Anna Żywicka, Paulina Walencik, Mariusz Madej, Krzysztof Owocki, Patryk Bojarski, Maciej Trzebiński, Paweł Sobczuk, Radosław Staniszewski, Adam Gryc, Jerzy Łątka.

 

 

Półfinał odbędzie się w salach konferencyjnych Centrum Nauki Kopernik (1 piętro, wejście środkowe do budynku). Wystąpienia półfinalistów odbędą się w godzinach 13.00–16.30, natomiast o 17.30 jury ogłosi dziesiątkę finalistów. Przerwa pomiędzy wystąpieniami planowana jest na 14.30–15.00. Można wchodzić na salę przez cały czas. WSTĘP WOLNY.

 

 

Nagrody w 9. edycji FameLabu:

 

·         12 000 zł – pierwsze miejsce

·         6 000 zł – drugie miejsce

·         3 000 zł – trzecie miejsce

 

Nagroda publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council.

 

Specjalne Wyróżnienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina – pokrycie kosztów udziału w dowolnie wybranej przez laureata międzynarodowej konferencji naukowej na terenie Europy (finansowanie w kwocie do 10 tys. zł).

 

Specjalne wyróżnienie Fundacji Kościuszkowskiej – promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA o wartości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

 

 

Partnerzy i patroni 9. edycji FameLabu
Konkurs został objęty patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Partnerami konkursu są: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i Fundacja Kościuszkowska.

 
POWRÓT
Data dodania: 03.03.2020