FameLab Poland 2019 - 8. edycja konkursu

Famelab to międzynarodowy konkurs dla naukowców, którzy mają coś do powiedzenia. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej.

FameLab organizowany w Polsce przez Centrum Nauki Kopernik to światowy format – od swoich narodzin na Cheltenham Science Festival w 2004 roku stał się jednym z najważniejszych konkursów komunikacji naukowej. Partnerstwo z British Council od 2007 roku sprawiło, że FameLab zyskał kontekst globalny – jest obecny w ponad 30 krajach na całym świecie.

W ciągu 7 lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 600 naukowców. Wielu Famelaberów stało się znakomitymi popularyzatorami nauki, pozostając aktywnymi badaczami.

Daty 8. edycji konkursu FameLab

- Przyjmowanie zgłoszeń – 3 grudnia 2018 – 28 stycznia 2019 (do godziny 12.00)

- Półfinał - 2 marca 2019

- Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych – 29 - 31 marca 2019

- Finał krajowy – 18 maja 2019

- Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham – 4 - 9 czerwca 2019

 

Regulamin konkursu FameLab Poland 2019.

 

Nagrody w 8. edycji FameLabu

Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 13 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca – 7 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca – 3 tysiące złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council.

Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Zwycięzca lub żwyciężczyni weźmie udział w międzynarodowym finale FameLab International w Cheltenham w Wielkiej Brytanii podczas Cheltenham Science Festival.

Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do finału, biorą udział w profesjonalnym szkoleniu MasterClass. To intensywny kurs z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów.